středa, prosince 05, 2007

Balík

Cislo jednaci : 5432 / CZ / 32

Vec              : balik
Spatren : 27.11. posta Mikulovice
Stav : nezvestny
Stycny dustojnik : ppor.ing^-1.Bob

Strucny popis :

Vyse uvedeny balik byl odeslan z posty Mikulovice. Z odposlechu
mob.tel.stanice bylo vytezeno, ze balik obsahuje vetsi nez norma-
lni mnozstvi perniku. Balik musi byt zachycen! Osoba, ktera bali-
k odeslala, pouzila diverzni taktitu a xxxxx odeslala vyse a nize
zmineny balik na tajne smerovaci cislo 155 00. Jak znamo, Ceska
posta (dale Cesk.Post.) povazuje takovy balik za interni balik
a zasila ho na neznamou pobocku, kterou urci na zaklade sifry
WireX, vypocitanou ze jmena a prijmeni. Neni v nasich silach sifru
zlomit, musime predmet balicny sledovat. Vime jen, ze pravdepodobne
miri do Prahy.


Tolik z protokolu. Jak to dopadlo?


Balík byl odeslán minulé uterý, obsahoval opojný domácí perník. Když se ještě toto pondělí nic nedělo, zašel jsem na poštu, ale tam mi řekli, že žádný balík jim rozhodně nepřišel. Nechal jsem si tedy nadiktovat od mamky podací číslo, ale ani to mi nepomohlo, číslo v databázi neexistovalo. Balík byl odeslán, ale v tu chvíli pro poštu neexistoval.

Včera jsem poštu navštívil znovu a šel jsem rovnou na reklamace. Dveře vedoucí k reklamacím byly bytelné, velmi neprůhledné s nápisem "Vstupujte jednotlivě". Chvilku jsem přemýšlel, jak těžké je do dveří 90cm širokých vejít ve dvou, ale nakonec mi došlo (inu, jsem študovaný), že tím asi myslí, že v místnosti má být vždy maximálně jeden člověk. Přes neprůhledné dveře se těžko pozná, jestli už za nimi někdo nesedí, poslouchat se mi taky něchtělo, proto jsem odvážně vstoupil. A měl jsem štěstí.

Projeli jsme všechny databáze, ale balík nebyl k nalezení. Několikrát jsem byl tázán, jestli je podací číslo správné, ale věřil jsem své rodičce, proto jsem neústupně trval na svém. Když jsem schlíple opustil reklamační místnost, zavolal jsem přeci jen domů a zeptal se ještě jednou na číslo. Opět dušování, že bylo několikráte zkontrolováno a to oběma rodiči. Sice jim věřím, ale nechal jsem si ho poslat smskou. Ejhle, objevila se jedna nula navíc.

Vyzbrojen novým podacím číslem, vtrhl jsem do reklamací, jenže tentokráte tam někdo seděl. Po káravém pohledu reklamující paní jsem pláchl, čekal pokorně za dveřmi a studoval nástěnky. Láďa Křižík má novou desku! Nebo koncert! Něco nového rozhodně má.

Dveře se otevřely, paní spokojeně vyplula ven a nastala má chvíle. Paní úřednice zavolala na centrálu. "Dobrý den, pošta Praha 5, potřebovala bych ověřit jedno béiksko. Jo, bx158.....". "Aha, špatně podaný, jo, no jasně, aha, děkuju." "Tak pane, podávající napsal špatně směrovací číslo a jak vono se to načítá přes čárový kódy, tak je to jinde. Ale tak dva tři dny a snad to sem dojde. Když ne, tak přiďte".

Přišlo už dnes, zítra je Mikuláše, přesně na čas. Shrňme to, balík byl na cestě 8 dnů, pokud se pošta chlubí, že do druhého dne dodá, zbývá nám 6 dnů, po které pošta zjištovala, kam balík s adresou ".. 155 00, Praha 5" místo "...150 00, Praha 5" poslat.

2 Comments:

Anonymní said...

A vzhledem k faktu, ze pernicky maji jistou chvili meknout...vyvarovala te hodna Ceska posta toho, abys je sezral jeste tvrde vsechny na posezeni jako ja:-)

Bob said...

Nu, Lenka mi trochu pomohla, uz toho moc nezbylo ;)