čtvrtek, prosince 21, 2006

Expresně

Okolo šesté jsme si hru naposledy zahráli. Celkme to šlo, měl jsem radost, protože jsem uměl text (což se předchozí večer nedalo říct). Nervozita skoro zmizela, veděl jsem o ni, ale jen si tak bublala pod povrchem. Zatáhli jsme oponu a do sálu začali proudit diváci. V zákulisí jsem si dal trochu bílého vína proti žízni. Nakoukl jsem na chodbu, před dveřmi klubovny byl menší dav, daveček. Srdce se rozběhlo o poznáni rychleji, protože s úvodní scéně vcházíme s Bivojem na scénu a pak už z ní tak 15-20 neslezu.

Blížíla se půl deváté, M nikde, zato přišly první zvěsti, že v klubovně je tak narváno, že se tam nikdo další prostě nevejde. Za oponou to šumělo a já vůl se šel dírkou juknout, jak to tam vypadá. Hlava na hlavě, spousta známých tváří a k nim příslušných známých rukou, nohou a těl vůbec. Nu, jdeme na to.

Hudba spustila, vcházíme s Bivojem na scénu a kašleme..(tak 15-20 minut hry)..loučím se s Ctiradem a odcházím do zákulisí. Čemu se lidi smáli? Co jsem to vlastně měl Bivojovi říct? Tvářil se trochu zmateně, když jsem se s ním místo repliky rozloučil. Hra pokračuje, stojím za kulisami, slyším, jak se lidi smějí a opakuji si : třetí šíp nesmíš dát na tětivu, třetí šíp nesmíš dát na tětivu. Sleduji ve scénáři text, připínám si toulec s šípy, beru luk. Opona a rychlá změna scény.

Divadlo asi dopadlo dobře, lidi se smáli, tleskali, Kliťák v roli Vojena a Častavy boural sál.

Následná party nebyla k taktéž k zahození.

Po půlnoci jsem M doprovodil na tramvaj na Kulaťák (cca 10 minut cesty), za použití mírné zkratky přes Hradčanskou, Stromovku, Strossmayerák až do Jindřišské (cca 2 hodiny chůze polovinou Prahy). Procházka pěkná, hovor už méně a výsledek na draka. Ale to se dalo čekat.0 Comments: